Sep 11 2015

לא שבוע לחשיבה

Published by under Music

אז היה לי בראש פוסט ארוך ומורכב על חסמים, על לחיות את הרגע ולתת לרגש לשלוט, על פספסוסים וויתורים ומה שארגיש בגיל 80, על שבוע בלי טלפון חכם, על דיוק ואותנטיות ומורכבות אין סופית, על חשיבוות השפה והסיכוי שבכלל גדל טעה –  אבל כל החום והאובך הזה לא השאיר לי כוח להתפלסף – ואולי בכלל זה תקופה כזו של קצת פחות חשיבות למרכז החשיבה. יותר קל לשבת על הפסנתר ולאלתר.

No responses yet

Jun 06 2015

Magnetic Resonance

Published by under Music

אז הפסנתר שופץ, יש מכשיר הקלטה מקצועי-למחצה בהשאלה, והנה אלתור מהבוקר. מסתבר שהשראה מגנטית עובדת עלי מהר.

No responses yet

Feb 22 2015

עכשיו באמת פשוט

Published by under Music

אז אומרים לי שהפוסטים האחרונים שלי אניגמטיים מדי. אז הנה אחד פשוט – אתמול היה לי יום נפלא. שבת עם הילדות, הן קמו בשקט והתלבשו והתארגנו לבד ביחד כדי להפתיע אותי, ראינו קרקס, אביגיל עשתה גלגלונים עם חבר חדש, בדקנו את המשרדים החדשים של אפל (ואביגיל טרחה להכריז בקול שכל הכבוד שהם עשו את האייפד), שיחקנו בבית בצבא הדינוזאורים שירשנו מאיתי, נגה וחברה שלה עשו יצירות בשקט ולבד (בהשגחה של אביגיל), הלכנו לטקס קבלת חגורה ראשונה של אביגיל בקפוארה. יום שלם – ולא כעסתי עליהן אפילו פעם אחת. אני אוהב את הילדות שלי.

החלק הכי מוצלח היה שאביגיל ראתה פרסומת של טלויזית ה – OLED החדשה של LG, ואמרה לי “היי אבא, זה הטלויזיה הזאת שהייתה לנו, המגניבה ההיא”. אח”כ היא לא הבינה למה היא קיבלה חיבוק כזה גדול. אולי בגלל שאני מתעסק בזה עוד לפני שחשבתי שיהיו לי ילדות יום אחד.

Continue Reading »

One response so far

Feb 13 2015

משבר הספין של רון

Published by under Books,Music

אז מסתבר שבפיזיקת חלקיקים (*) יש מצב בו שני חלקיקים מתנגשים, ואז יש שתי אפשרויות – התנגשות אלסטית שבה כל חלקיק נזרק לכיוון אחר, כמו כדורי ביליארד, והתנגשות אי-אלסטית, שבה בנוסף גם נוצרים “יש מאין” חלקיקים אחרים כחלק מההתנגשות (וסליחה על ההפשטה כמובן).

שבוע שעבר נפגשתי עם שתי בחורות שלא פגשתי המון זמן. לפעמים יש מפגשים שלא ממש משפיעים עליך, לפעמים אתה מוצא את עצמך חושב על דברים שהיו יכולים להיות, או אולי למדת משהו חדש. ואז, לפעמים, יש מפגשים שהם סוג של התנגשות אי-אלסטית, כאילו נוצרה איזו אנרגיה חדשה, פתאום נכנס לך משהו חדש בחיים שלא היה שם קודם. ככה הרגשתי השבוע אחרי אחת הפגישות האלה.

יום למחרת קיבלתי איזו אבחנה מבחוץ – שכאילו חיכיתי לה שנים. פתאום אני מרגיש, ממש בעקבות אותה פגישה עם אהובה ישנה, שונה מאיך שהייתי קודם. כאילו אחת הנחות הבסיס שלי לגבי עצמי כבר לא כל כך בתוקף. וזה מורכב, ולא נעים, וקצת משחרר. כאילו יש איזה חלק בי שלא סתם לא חשבתי שהוא קיים, אלא חשבתי שהוא הפוך. משבר ספין ממש (*).

Continue Reading »

No responses yet

Feb 01 2015

Ferritinism

Published by under Music

מתוך ויקיפדה: פֶריטין (Ferritin) הוא חלבון תוך-תאי ששמור ביצורים שונים וקושר ברזל ומשחררו בכמות מבוקרת.

פעם, לפני שנים, בהונג-קונג, הראו לי איך בונים פיגומים בגובה 40 קומות מבמבוק. זה קצת הזוי, אבל הם הסבירו שאמנם הבמבוק לא חזק כמו ברזל, אבל הוא יכול להתכופף והוא לא נשבר, וזה עדיף ככה. לפני שבועיים שאלו אותי אם אני “חזק”. בתקופה האחרונה אני חושב שאני כן חזק (אולי בניגוד למה שחשבתי קודם) – אבל לא כמו ברזל אלא כמו הבמבוק – אני מתכופף בקלות (רגיש?) אבל בסופו של דבר אני לא באמת נשבר.

השבוע הסתבר שאני לא אנמי כמו שחשבתי כל החיים. זה משבר זהות קליל וחביב. כמו כולם, שמרתי ונקשרתי לכמה זהויות כאלה שלי, שהן לא באמת אמיתיות. הגיע הזמן לשחרר את הברזל הקשיח הזה שאיתי כבר הרבה שנים. מעכשיו אני אנסה לעשות את זה, באופן מבוקר. אולי אני חזק בכלל.

וכל זה בא להגיד שכרגע אני קצת מתלהב מהקטע של להקליט אלתורים חופשי, ולעלות את זה אפילו בלי ווידאו (כמה שיותר פשוט, זה המוטו כרגע בחיים). אז הנה משהו חדש להיום:

No responses yet

Jan 30 2015

Noto-basis

Published by under Music

בשבוע האחרון היו לי כמה שיחות שנגעו בהלחנות ואילתורים. אז למי שזה מעניין אותו, הנה משהו מלפני כמה ימים שאני מגדיר אותו כאילתור, מנוגן בפעם השניה. זה נכון שהבטחתי שאיכות ההקלטה תשתפר, אבל היום מותר לי.

No responses yet

Jan 25 2015

I want the clouds parted, with endless blue skies

Published by under Books

בשנים האחרונות, אני מוצא שכמעט כל תקופה מאופיינת ומוגדרת ע”י איזה ספר שקראתי. (למשל הנה אחד האחרונים). פעם חשבתי שהספרים האלה “שינו לי את החיים”. היום זה מרגיש שאלו ספרים שפשוט הגיעו בזמן הנכון ודייקו ושמו במילים רגשות ומחשבות שכבר היו שם. ספרים שעוזרים לך להפנים משהו שהיה בעצם כבר שם. כי הנה כבר התחילה לי התקופה החדשה עוד לפני שקראתי את הספר. זה די אותו הדבר כמובן, אבל בו זמנית זה גם שונה לגמרי.

היום חיכיתי בתור לרופא. הבאתי איתי ספר שרק התחלתי לקרוא. כבר בעמוד השני, הבנתי שהספר הזה יהיה אחד מהספרים האלה – והנה מתחילה לה תקופה חדשה בלי שאני מרגיש (האמת? מרגיש. המון!). וזה לא רק בגלל מי שנתנה לי את הספר – הוא באמת הולך להיות מרתק. פעם ראשונה ששמחתי שיש תור ארוך (למרות שאי אפשר לכעוס עליו, על הרופא שלי, הוא מקסים). לא רציתי להפסיק לקרוא.

Continue Reading »

No responses yet

Jan 16 2015

Now that I’m saved, I wish I was damned

Published by under Music

לפני כמה חודשים התחלתי להקשיב ל – rdio (רדיו אינטרנטי שכזה). הוא למד אותי די מהר (זה לא קשה, הטעם שלי מאוד ברור) ומאז אני בעיקר מקשיב למוזיקה ככה. למדתי על המון אומנים חדשים ומאז יש גם כמה שירים שמלווים אותי, ורציתי לשתף כאן. אז קודם כל – Just be simple של Jason Molina. אני לא בטוח שאני מבין את השיר הזה עד הסוף, אבל בשבועות האחרונים גם לי בא להיות פשוט שוב, להפסיק עם התסבוכות. להיות נוכח. בכלל – זה שיר כל כך יפה, שווה להקשיב כמה פעמים:

Continue Reading »

No responses yet

Nov 08 2014

הגרביים של חיה סמית

Published by under Uncategorized

לפני שנתיים, נסעתי לתערוכת טכנולוגיות מסכים בבוסטון (כן, מרגש ביותר). זה היה בקיץ ולא ממש לקחתי בגדים חמים. אבל היה גשם וקריר כל השבוע בבוסטון ונאלצתי לעשות קניות (אבוי!). ומובן שדודה חיה קנתה לי גם כמה דברים – כולל גרביים של פול סמיט. היא מאוד התרגשה מהם, זה היה די מצחיק (הם גם עלו סכום לא כל כך הגיוני לגרביים). הכי מעניין שזה שני גרביים שונים. אני תמיד חשבתי שזה בכוונה – בכל זאת, פול סמיט! אבל בערך שנה אח”כ, כנראה שלבשתי אותם כשהיא הייתה בארץ, חיה אמרה לי שזה כנראה בטעות.

לפני כמה חודשים חיה נפטרה.

לפני שבועיים הייתי ביום מדיטציה אצל רישי. לבשתי את הגרביים של פול סמיט. פתאום שהסתכלתי למטה, חשבתי על חיה. זה היה מרגש מאוד – איך שהיא דאגה שלא יהיה לי קר אז בבוסטון לפני שנתיים, ואיך שהיא כבר לא פה יותר. בכלל – זה זוג הגרביים שאני הכי אוהב היום, גם בגלל חיה וגם בגלל שהם מגניבים וכיף לי שהם לא זהים.

נחמד איך משהו כזה קטן כמו גרביים יכול לצבור הרבה רגשות.

One response so far

Sep 04 2014

דברים שלמדתי בחופש של 2014

Published by under Books

דברים שלמדתי בחופש:

  • למרות שאני מחשיב את עצמי לא “מכור לטלפון” (אפילו אין לי ואטסאפ או פייסבוק בטלפון) נגה הכריזה בוקר אחד שהיא קוראת לי  “אבא טלפון” כי אני תמיד עסוק בטלפון. ואביגיל אח”כ באופן לא קשור אמרה שאני זומבי של הטלפון.  אז צריך ללמוד להפחית את השימוש בטלפון החכם (נגיד) שלי. איך עושים את זה?
  • להתחיל את היום בגלישה בים == דרך נהדרת להתחיל את היום
  • בכל פעם שאני באמת מנסה playful parenting זה עובד נהדר, ואני מנסה להפנים את זה
  • לקודד יכול להיות באמת כיף
  • לקודד למובייל זה בכלל לא פשוט. יש יותר מדי מכשירי אנדרויד.
  • חיפוש אחרי מחבת יכול לקחת חודש אם זה עוזר לי לא לחשוב על דברים אחרים
  • כשאומרים לי שאני חייב לעשות משהו – זה ישר מכניס אותי לאנטי. זה הגיע לרמה די אבסורדית בזמן האחרון.
  • לפעמים (רק לפעמים!) אפשר ללכת עם ילדות בנות 4 ו – 6 לבית קפה בערב, ולהעביר כמה שעות נהדרות באוכל ומשחק
  • באופן כללי הרבה יותר כיף עם ילדות גדולות מאשר עם קטנות

2 responses so far

Next »